W inauguracyjnym meczu mistrzostw świata drużyna narodowa Ekwadoru pokonała zespół narodowy Kataru rezultatem 0 do 2!

W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw Reprezentacja Kataru poniosła porażkę z zespołem narodowy Ekwadoru w spotkaniu otwarcia światowych mistrzostw wynikiem 0:2!

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która ma miejsce co 4 lata. Z pewnością futbolowi sympatycy z całego świata czekają z niecierpliwością na pierwszy mecz turnieju. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend było tak samo. Inauguracyjne spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie. Jednak później nadszedł czas na piłkę nożną i kibice znajdujący się na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niezwykłego pojedynku. Emocji nie zabrakło już od początkowych minut, gdyż gracze drużyny Ekwadoru błyskawicznie strzelili gola. Emmer Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i mogło się wydawać, iż reprezentacja Kataru będzie mieć niesamowicie trudno w tym meczu. Jednak arbiter tego pojedynku postanowił sprawdzić systemem VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w momencie zagrania zawodnik był na pozycji spalonej. W tym przypadku gospodarze tych mistrzostw mieli więc wiele szczęścia.

Narodowa reprezentacja Ekwadoru pomimo cofnięcia pierwszego trafienia nie zamierzała zaprzestać ataków. Piłkarze reprezentacji Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu. Parę minut później gracz kadry Ekwadoru odnalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem narodowego zespołu Kataru i został powalony przez niego. Sędzia główny nie wahał się ani chwili i zarządził rzut karny, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Jedenastkę na bramkę zamienił napastnik narodowego zespołu Ekwadoru Emmer Valencia. Reprezentacja narodowa Kataru prezentowała się kiepsko wobec narodowej reprezentacji Ekwadoru. Golkiper narodowego zespołu Ekwadoru przez sporą część meczu był bezrobotny, ponieważ po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Bramka numer dwa dla reprezentacji narodowej Ekwadoru padła w 31 minucie, a strzelcem kolejny raz był Valencia. Podczas I części spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W drugiej połowie obie drużyny znacznie zredukowały tempo i na boisku mało się działo. Mecz w końcowym rozrachunku zakończył się rezultatem 2 do 0 dla kadry Ekwadoru, która niesamowicie zaczęła ten turniej. Drużyna Kataru natomiast jest obecnie w skomplikowanej sytuacji i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy mundialu.