Barca triumfuje z Realem Madryt i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Fantastyczny mecz FC Barcelony - porażka Realu Madryt wynikiem jeden do trzech!

Ostatnimi czasy forma rozegrania starcia o Superpuchar Hiszpanii diametralnie się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Swego rodzaju zawód mogą czuć sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii, gdyż starcia o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Obecnie w turnieju o ten puchar bój toczą 4 drużyny, a wygrani par 1/2 finału będą ze sobą rywalizować w finale. W obecnym sezonie na przeciw siebie w finałowym starciu stanęły ekipy FC Barcelony i Realu Madryt. Sympatycy piłki nożnej z całej Europy mogli być więc zadowoleni, ponieważ to oznaczało pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszej jedenastce zespołu Barcelony występuje kapitan piłkarskiej polskiej reprezentacji, czyli Lewandowski.

Polski gracz miał więc szansę na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Sporo specjalistów od piłki nożnej podkreślało przed tym starciem, zdecydowanym faworytem do wygranej jest madrycki Real. Zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów oraz obecnie panujący mistrz hiszpańskiej ligi to dosłownie maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, i z tego powodu każdy inny rezultat niż ich wygrana byłby dużym zaskoczeniem. Znaczącą przewagę od samego początku finałowego spotkania miała ekipa FC Barcelony. Gracze świetnie rozumieli się na boisku i bez większego problemu tworzyli następne kontry w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pierwsza bramka w finałowym starciu została strzelona przez piłkarzy FC Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który sfinalizował niesamowite podanie od Lewandowskiego. Do bramki przed przerwą trafił kapitan zespołu narodowego Polski, któremu doskonałym dograniem popisał się Gavi. Wynikiem dwa do zera dla FC Barcelony zakończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy Realu prezentowali się fatalnie na tle rywala. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, a 20 minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real Madryt strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej zdobywcą był Benzema. W końcowym rozrachunku starcie skończyło się wynikiem 3:1 dla Dumy Katalonii, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.