Zdecydowały rzuty karne - wielkie emocje podczas meczu zespołu narodowego Chorwacji z narodową drużyną Brazylii!

Zdecydowały rzuty karne - wielkie emocje podczas meczu zespołu narodowego Chorwacji z narodową drużyną Brazylii!

Narodowa kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - o wyniku końcowym zdecydowały karne Kadra Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zdecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa powoli zbliżają się ku końcowi. Ćwierćfinałowe spotkania, których zwycięzcy zagrają w 1/2 finału mistrzostw świata były rozgrywane w trakcie ostatniego weekendu. Sporo sympatyków piłkarskich już musiało pogodzić się z tym, iż ich reprezentacja pożegnała się z szansami na wygranie mistrzostwa. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa do końca i czekać na finałowe rozstrzygnięcia a także fascynować się niezwykłymi golami. Jednym z kandydatów do zdobycia tytułu mistrzowskiego od pierwszego spotkania mistrzostw była narodowa kadra Brazylii nie da się temu zaprzeczyć. Wydawało się, że wszystko idzie jak należy po wygranej z drużyną Korei Południowej, lecz wówczas nadszedł czas spotkania z kadrą narodową Chorwacji. Gracze Chorwacji zafundowali niesamowicie trudne warunki dla zespołu narodowego Brazylii w trakcie meczu.

Od samego początku tego starcia reprezentacja Brazylii miała problem ze skończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Gracze Chorwacji bardzo dobrze spisywali się w grze defensywnej, lecz od czasu do czasu byli w stanie postraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter tego starcia nie mógł postąpić inaczej i po 90 minutach musiał zaprosić graczy obu reprezentacji na dogrywkę. Fani piłkarscy zgromadzeni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dogrywki. W ostatniej minucie pierwszej części brazylijska reprezentacja narodowa wyszła na prowadzenie w efekcie gola Neymara Jr. Mogło się zdawać wówczas, że jest już pozamiatane i sympatycy Brazylii mogą wybierać bilety na spotkanie 1/2 finału. Jednakże w drugiej części dogrywki na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili piłkarze reprezentacji Chorwacji, doprowadzając tym samym do karnych. Narodowy zespół posiada ogromne doświadczenie w strzelaniu rzutów karnych i tym razem było to doskonale widoczne. Podczas wykonywania karnych piłkarzom kadry narodowej Brazylii zabrakło pewności, a dzięki temu golkiper zespołu narodowego Chorwacji bez problemu dwa wybronił. Z kolei kadra narodowa Chorwacji nie chybiła ani razu i takim sposobem zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Silna narodowa kadra Argentyny, która w ćwierćfinałowym starciu pokonała też po rzutach karnych narodową drużynę Holandii będzie rywalem Chorwacji w półfinałowym meczu.